Spor artık Congrass tarafından üretilen
çim yüzeylerde yapılıyor.

Yüksek performanslı Congrass, sporda en iyi oyun özelliklerini sunan benzersiz çim sistemleri serisidir. Gelişmiş teknoloji ile üretilen Congrass çim halılarda kalitesi artırılmış polietilen iplikler kullanılır. Bu ürünlerin kalite kontrolü özel geliştirilmiş laboratuvar ortamlarında detaylı olarak gerçekleştirilmektedir.

Ürünlerimiz

Challenger Serisi

Üstün top tutuşuna sahip Challenger serisi 12.000 dtex spine shape polietilen iplik ile üretiliyor ve zengin renk yelpazesiyle kullanıcılara keyifli bir oyun alanı sunuyor. Serin ve nemli havalarla beraber kış şartlarının olumsuz etkilerine karşı dayanıklılığı ve rahat hareket koşulları sunan yapısını Oeko-Tex, ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikalarıyla da ortaya koyan Congrass Challenger serisi kullanım alanlarını daha prestijli hale getiriyor.

Apollo Serisi

Spor dünyasını şekillendiren Congrass Apollo Serisi sunduğu üst düzey kullanım rahatlığı ile ilk tercihler arasında yer alıyor. 10.000 dtex spine shape polietilen iplik ile üretilen ve de Oeko-Tex, ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikalarına sahip Congrass Apollo Serisi olumsuz hava koşullarında bile kullanım kolaylığı sağlıyor; spor alanlarına ekonomik ve kullanışlı bir dokunuş sunuyor.

Premier Serisi

Üst düzey kullanım rahatlığı sunan, 11.000dtex fibrille polietilen iplik ile üretilen Congrass Premier Serisi olumsuz hava koşullarında bile sporculara konforlu bir hareket alanı sağlıyor. Oeko-Tex, ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikalarıyla kalitesini bir kez daha ispat eden Premier serisi dayanıklılığıyla ön plana çıkıyor.

Effective Serisi

Her adıma konfor katan ve 5.000 dtex fibrille polietilen iplik ile üretilen Effective Serisi spor dünyasına getirdiği kullanım kolaylığıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Sahip olduğu Oeko-Tex, ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikaları, olumsuz hava koşullarında bile sporculara sağladığı tutuş özelliği ve UV ışınlarına karşı dayanıklı yapısı ile Effective spora kalite getiriyor.

Fairway Serisi

Congrass Fairway sık dokunuşu ile sporculara sağladığı kullanım kolaylığının yanında %100 çevre dostu olması ile de sıklıkla tercih ediliyor. Sahip olduğu ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikaları ile sunduğu güven ve kaliteyi tescilleyen Fairway serisi 7 sene limitli UV dayanımı garantili olmasıyla da uzun ömürlü bir kullanım deneyimi arayanlar için birebir olup tek renk ve 4.200 dtex olarak hizmete sunuluyor.

Voyager Serisi

UV dayanımı ve dayanıklı yapısıyla uzun kullanım ömrüne sahip Voyager serisi 9.000 dtex polietilen iplik ile üretiliyor. Spora konfor ve sağlık getirmek amacıyla üretilen Voyager serisi sahip olduğu ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikaları ile kalitesini bir kez daha kanıtlıyor. %100 çevre dostu yapısı ile Voyager serisi spor tutkunlarının tercihi oluyor.

Pathfinder Serisi

Pathfinder serisi, üstün top tutuşuna yepyeni bir soluk getiriyor. 12.000 dtex C shape polietilen iplik ile üretilen Pathfinder serisi, olumsuz hava koşullarında bile konforlu bir oyun alanı sunuyor. Sahip olduğu ISO 9001 VE ISO 14001 sertifikaları ile kalitesini bir kez daha kanıtlayan Pathfinder serisi, dayanıklılığı ve rahat hareket koşulu sunmasıyla ön plana çıkıyor. Ritmi yoğun sporlara dayanıklı zemin olmayı hedefleyen Pathfinder, teknik özellikleriyle spor sevenlerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Günün stresini atmak için tercih edilen spor aktivitelerine, güvenli zemin olmayı hedefleyen Pathfinder ihtiyaçlarınıza cevap oluyor.

Falcon Serisi

Dayanıklı yapısıyla uzun yıllar spor sahalarına konfor katan Falcon serisi 14.400 dtex polietilen iplik ile üretiliyor. Sporcuların performansını üst düzeye çıkaran Falcon Serisi spor sahalarının vazgeçilmezi oluyor. Sahip olduğu ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikaları ile kalitesini bir kez daha kanıtlayan Falcon serisi %100 çevre dostu yapısı ile spor tutkunlarının tercihi olmaktadır.

Congrass Sentetik Çim Saha

NEDEN CONGRASS ?

• Congrass spor sahaları, güvenilir, tutarlı spor yüzeyleridir, en iyi doğal çim alanlarını bile hem performans hem de güvenilirlikten üstün tutar.

• Congrass sentetik çim, oyun sırasında top kontrolüne yardımcı olur.
• Elyaf tabanının yanında geri dönüştürülmüş kauçuk tabakası darbeyi emer ve top sıçramasını kontrol ederek esneklik katar.
• Sentetik futbol sahaları, doğal çimlerin dezavantajlarından hiçbirine sahip değildir.
• İptal edilen maçlara neden olan su dolu sahalar unutulur.
• Aşınmış yüzeyleri onarmak için ağır bakım gerekmez.
• Günlük bakım minimum seviyeye iner.

DOĞRU UYGULAMA
UZUN SÜRE KULLANIM

Sıkıştırılmış toprak zemin üzerine 15 cm yüksekliğinde 4 numaralı mıcır serilir. Serilen mıcır üzerine 10 cm yüksekliğinde 1 numaralı mıcır serilerek zemin doldurulur ve mastarlanarak sıkıştırılır. Zemin üzerine sentetik keçe serilir. Keçe üzerine halı serilerek yapıştırılır. Halı üzerine Sbr granül ve kumun m² ye eşit miktarda dağıtılması sağlanarak montaj bitirilir.

Mevcut çim üzerine kumlama makinesi ile ince bir tabaka şeklinde kumlama işlemi yapılmalıdır. Kullanılacak kum mutlaka elenmiş ve tuzlardan arınmış olmalıdır. Kaba kum, sahalarda oyuncuların kayarak yaralanmalarına neden olabilir.

Congrass sentetik çim halıları tabanı, halı saha uygulamalarında yüksek kalite sağlar. Delikli yapısıyla yüzeye düşen suyu drenaj kanallarına ileterek suyun tahliyesini sağlar, nem tutmaz. Yüzeyin kayganlaşmasını azaltır ve oluşabilecek kazaların önlenmesine yardımcı olur.

Congrass Sentetik Çim

 

Congrass Çimlerin
Avantajları

Ürün Kullanım ve Bakım Önerileri

Ürünün uygulanacağı alanın mevcut altyapısı Confetti Halı San. A.Ş. tarafından kontrol edilmeli, yapılmalı veya tavsiye edeceği yetkili kişilere yaptırılmalıdır. Zemin uygunluğu için yazılı “Onay” alınmalıdır.

Yumuşak toprak zemin ürün uygulamasına elverişli olmayabilir. Sert ve düz bir toprak zemin tercih edilmelidir, beton zemin en ideal uygulama alanıdır.

Dış mekanlarda kullanılan ürünler, atılan pislikleri ve havadaki tozu toplarlar. Kullanım sıklığına bağlı olarak ürün üzerindeki pislikler manuel olarak uygun bir fırça yardımı ile ya da kullanımı uygun elektrik süpürgesi ile yabancı maddelerden temizlenmelidir.

Sıcak havalarda uygulama alanının haftada 4 kez sulanması gerekmektedir.

Ürünün uygulandığı alana hayvan girmemelidir.

Montajı tamamlanan ürünün üzerine iskele v.s. kurulmamalı, belirtilen ağırlığın üzerindeki iş makineleri, bakım/onarım araçları alınmamalıdır.

Ürün üzerinde sivri uçlu, çivili ayakkabılarla, aksesuarlarla gezilmemelidir.

Ürünün uygulaması tamamlandıktan sonra açıkta kalan kenarlarda hareketlilik fazla ve tutkalın yeterli olmayacağı durumlar varsa metal profil ile ürünün zemine montajı tamamlanmalıdır.

Ürünün hammaddesi petroldür bu nedenle yanıcı/yakıcı maddelerden uzak tutulmalıdır.

Congrass sentetik çim sahalarının yıllık periyodik bakımları takip edildiği takdirde soğuk ve karlı havalarda zarar görmeyecektir, yine de bazı bölgelerde hava koşullarına bağlı çim ipliklerinde donmalar olabilir. Buz veya karın müdahale ile yüzeyden kaldırılması sentetik çimlere zarar verebilir. Çim sahanızın kar ve buz temizliğinin maçlardan hemen önce yetkili birimler tarafından yapılmasını tavsiye ediyoruz. Soğuk hava şartlarında halı sahanız da tuzlama yapılırken, kar temizleme makinesi kullanmadan önce ve sahanız üzerinde herhangi bir kimyasal madde kullanımı öncesinde Confetti Halı San. A.Ş. ile iletişime geçiniz.

Start typing and press Enter to search