spor-15

Amerikan Futbolu artık Congrass tarafından üretilen
çim yüzeylerinde oynanıyor.

Yüksek performanslı Congrass, Amerikan futbolunda en iyi oyun özelliklerini sunan benzersiz çim sistemleri serisidir.  Gelişmiş teknoloji ile üretilen Congrass çim halılarda kalitesi arttırılmış polieten iplikler kullanılır. Bu ürünlerin kalite kontrolü, özel geliştirilmiş laboratuvar ortamlarında detaylı olarak gerçekleştirilmektedir.

Ürünlerimiz

Challenger Serisi

Üstün top tutuşuna sahip Challenger serisi 12.000 dtex spine shape polietilen iplik ile üretiliyor ve zengin renk yelpazesiyle kullanıcılara keyifli bir oyun alanı sunuyor. Serin ve nemli havalarla beraber kış şartlarının olumsuz etkilerine karşı dayanıklılığı ve rahat hareket koşulları sunan yapısını Oeko-Tex, ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikalarıyla da ortaya koyan Congrass Challenger serisi kullanım alanlarını daha prestijli hale getiriyor.

Apollo Serisi

Spor dünyasını şekillendiren Congrass Apollo Serisi sunduğu üst düzey kullanım rahatlığı ile ilk tercihler arasında yer alıyor. 10.000 dtex spine shape polietilen iplik ile üretilen ve de Oeko-Tex, ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikalarına sahip Congrass Apollo Serisi olumsuz hava koşullarında bile kullanım kolaylığı sağlıyor; spor alanlarına ekonomik ve kullanışlı bir dokunuş sunuyor.

Pathfinder Serisi

Pathfinder serisi, üstün top tutuşuna yepyeni bir soluk getiriyor. 12.000 dtex C shape polietilen iplik ile üretilen Pathfinder serisi, olumsuz hava koşullarında bile konforlu bir oyun alanı sunuyor. Sahip olduğu ISO 9001 VE ISO 14001 sertifikaları ile kalitesini bir kez daha kanıtlayan Pathfinder serisi, dayanıklılığı ve rahat hareket koşulu sunmasıyla ön plana çıkıyor. Ritmi yoğun sporlara dayanıklı zemin olmayı hedefleyen Pathfinder, teknik özellikleriyle spor sevenlerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Günün stresini atmak için tercih edilen spor aktivitelerine, güvenli zemin olmayı hedefleyen Pathfinder ihtiyaçlarınıza cevap oluyor.

Falcon Serisi

Dayanıklı yapısıyla uzun yıllar spor sahalarına konfor katan Falcon serisi 14.400 dtex polietilen iplik ile üretiliyor. Sporcuların performansını üst düzeye çıkaran Falcon Serisi spor sahalarının vazgeçilmezi oluyor. Sahip olduğu ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikaları ile kalitesini bir kez daha kanıtlayan Falcon serisi %100 çevre dostu yapısı ile spor tutkunlarının tercihi olmaktadır.

Voyager Serisi

UV dayanımı ve dayanıklı yapısıyla uzun kullanım ömrüne sahip Voyager serisi 9.000 dtex polietilen iplik ile üretiliyor. Spora konfor ve sağlık getirmek amacıyla üretilen Voyager serisi sahip olduğu ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikaları ile kalitesini bir kez daha kanıtlıyor. %100 çevre dostu yapısı ile Voyager serisi spor tutkunlarının tercihi oluyor.

Congrass Sentetik Çim Saha

NEDEN CONGRASS ?

• Congrass spor sahaları, güvenilir, tutarlı spor yüzeyleridir, en iyi doğal çim alanlarını bile hem performans hem de güvenilirlikten üstün tutar.

• Congrass sentetik çim, oyun sırasında top kontrolüne yardımcı olur.
• Elyaf tabanının yanında geri dönüştürülmüş kauçuk tabakası darbeyi emer ve top sıçramasını kontrol ederek esneklik katar.
• Sentetik spor sahaları, doğal çimlerin dezavantajlarından hiçbirine sahip değildir.
• İptal edilen maçlara neden olan su dolu sahalar unutulur.
• Aşınmış yüzeyleri onarmak için ağır bakım gerekmez.
• Günlük bakım minimum seviyeye iner.

DOĞRU UYGULAMA
UZUN SÜRE KULLANIM

Sıkıştırılmış toprak zemin üzerine 15 cm yüksekliğinde 4 numaralı mıcır serilir. Serilen mıcır üzerine 10 cm yüksekliğinde 1 numaralı mıcır serilerek zemin doldurulur ve mastarlanarak sıkıştırılır. Zemin üzerine sentetik keçe serilir. Keçe üzerine halı serilerek yapıştırılır. Halı üzerine Sbr granül ve kumun m² ye eşit miktarda dağıtılması sağlanarak montaj bitirilir.

Mevcut çim üzerine kumlama makinesi ile ince bir tabaka şeklinde kumlama işlemi yapılmalıdır. Kullanılacak kum mutlaka elenmiş ve tuzlardan arınmış olmalıdır. Kaba kum, sahalarda oyuncuların kayarak yaralanmalarına neden olabilir.

Congrass sentetik çim halıları tabanı, halı saha uygulamalarında yüksek kalite sağlar. Delikli yapısıyla yüzeye düşen suyu drenaj kanallarına ileterek suyun tahliyesini sağlar, nem tutmaz. Yüzeyin kayganlaşmasını azaltır ve oluşabilecek kazaların önlenmesine yardımcı olur.

Congrass Sentetik Çim

Start typing and press Enter to search