Son Dönemlerin Popüler Sporu: Padel

Raket sporları dendiğinde ilk akla gelen sporlardan birisi tenistir. Tenisten sonra ise masa tenisi ve badminton sporları örnek gösterilir. Bu sıralamaya son zamanlarda artan popülerliği sebebiyle padel sporunu da ekleyebiliriz. Padel sporu hakkında edindiğimiz bilgileri bu yazımızda sizler için derledik.

Padel Tenis Nedir?

Padel sporu, genellikle tenis ile karıştırılabilir ancak padel sporunu tenisten ayıran kendine has özellikleri ve kuralları bulunmaktadır. Tenis gibi suni çim üzerinde oynanan padel, padel raketleri ile oynanır. Padel kortu, tenis kortuna göre daha küçük ölçülere sahiptir. Padel kortunun standart ölçüleri 20 metre uzunluk ve 10 metre genişliktedir. Padel tenisinin en büyük avantajlarından biri de, temel kurallarının kolay öğrenilebilir olmasıdır. Bu sebeple padel, her yaş grubuna hitap eden eğlenceli bir spor dalıdır.

Tenis ile benzer kurallara sahip olan Padel 3 set üstünden oynanır. Tenisten farklı olarak oyuncuların etrafını çevreleyen geri tepme duvarlarına çarpma hakkı bulunmaktadır. Padel genellikle ikişerli takımlar halinde oynanır ve padel kortlarının iki yanında açık kapılar bulunur. Oyuncular gerekli durumlarda bu kapılardan çıkarak oyuna devam edebilirler. Bu durum oyuna sıradışı bir heyecan ve dinamizm katmaktadır.

Padel Tenisi Kortu Nasıl Olmalıdır?

Hem iç hem de dış mekanlara uygun olarak hazırlanan padel kortunun standart ölçüleri 20×10 metredir. Standart ölçülerde olan bir tenis kortuna göre padel kortu, yaklaşık 3 kat daha küçüktür. Padel kortunun zemininde Padel tenisine özel olarak üretilen suni çimler kullanılmaktadır. Paddle  kalitesine ait suni çimlerin oyuncuların kayma riskine karşı yüksek esneklik sunan suni çim, yapıları sayesinde olası sakatlanmaları engellemektedir.
Congrass olarak ürettiğimiz paddle serisi yüksek kalite monofilament ipliği ile üretilerek spor severlerin hareket kabiliyetlerini olumlu yönde geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Congrass kalitesiyle spor zevkini üst seviyede yaşayabilir, sakatlanma risklerini minumum düzeye indirebilirsiniz.

Ürünlerimiz hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıt bulmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Start typing and press Enter to search