Suni Ve Sentetik Çim Kullanım Alanları

Suni Ve Sentetik Çim Kullanım Alanları

Günümüz teknolojileri ile doğal çim görünümlü yeşil alanların hazırlanması, sentetik çim halılar ile artık çok daha kolay. Doğal çime kıyasla bakımı, kullanım alanının fazlalığı sentetik çimin daha fazladır. Basit bakım tüyoları ile suni çiminizin ömrünü uzatmak çok kolaydır. Öncelikle suni ve sentetik çim arasındaki farklardan bahsedelim. İkisi de farklı bir ürünü belirtiyor gibi gözüksede temelde aynı ürünlerdir. Kelime anlamı olarak suni ve sentetik kelimeleri aynı anlamı ifade eder.

Suni çimin kullanım alanlarına göz gezdirelim. Daha çok spor komplekslerinde kullanıldığı öngörülüyor olsa da suni çimler, hayatımızın her alanında varlığını sürdürmeye devam etmektedir.
İç mekan dekorasyonlarında kullanımı oldukça fazladır. İç mekanları yeşilin enerjisiyle saran suni çimler, belli bir alanla sınırlı kalmaz. Doğal çim gibi toprak ve suya ihtiyaçları olmadığı için her türlü zemine uygulanması Congrass ile mümkündür. Öncelikle uzman ekibimizin uygulayacağı zemin uygunluk testinin ardından, her türlü zemini sentetik çim ile dekore edebilirsiniz.

Bahçe ve balkonlar kullanımı artan bir diğer lokasyonlardır. Gündelik hayatın koşuşturması ile doğal çim bakımı aksayabilir ve oldukça masraflıdır. Sulanması, düzenli bakımı için ilgilenecek görevli bulunması ve en önemli etken çürümeme garantisinin olmamasıdır. Maddi manevi uğraştığınız doğal çimlerin, uzun ömürlü olacağının garantisi yoktur. Yerini sevmeyebilir, güneş yakabilir, düzenli sulanmamıştır gibi yüzlerce faktör maddi kayıp yaşamanıza neden olur. Suni çim ise böyle sorunlar ile uğraşmanıza sentetik yapısıyla ihtimal vermez.

Suni Ve Sentetik Çim Bakım Tüyoları

Suni çimin uygulanması önerilen en uygun zemin, sert beton zemindir. Yumuşak toprak zeminler, sentetik çim için uygun değildir. Suni çimi, sıcak havalarda haftada dört kez sulamanız, kavurucu yaz günleri için iyi olacaktır. Sulanma sebebi, hammaddesi petrol bazlı olan ürünün, sıcakta gerginlik kazanacak olmasıdır. Bu gerginliği yumuşatmak için en basit çözüm sulama yapmaktır. Doğal çim gibi sulama ihtiyacı olduğu düşünülmesin. Sadece ürününüzün uzun ömürlü olması için sıcak havalarda alınan bir önlemdir. Suni çiminiz dış mekanda ise tozlanma, kirlenme gibi durumlarda hafif fırçalama ile temiz görüntüsüne kolayca geri kazanacaktır. Bakımı sizler için kolaylaştırılan suni çimleri, yaşam alanlarınızda gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Start typing and press Enter to search