Suni Çim Halı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Yapay çim olarak da bilinen suni çim, doğal çimin görüntüsünü aratmaz. Doğal görünümünün yanında uzun ömürlü olması ve bakımının kolay olması en büyük avantajlarından biridir. Uzun yıllar kullanılan ve oldukça geniş bir kullanım alanına sahip zemin kaplaması olarak bilinir. Doğal çim görünümünden hiçbir farkı olmadığı için oldukça sık tercih edilir. Suni çimin temizlenmesi de oldukça kolaydır.

Suni çim, insan sağlığına zarar vermeyen malzemelerden üretilmiş olup oldukça dayanıklıdır. İtinalı bir işçilik ile monte edildiği takdirde uzun yıllar kullanılır ve herhangi bir sorun yaratmaz. Balkonlarda bile kullanıma uygun hale gelen suni çim halı sahalardan evimize kadar gelmiştir. Ancak yine de günümüzde en çok kullanılan yerler halı sahalar, sportif alanlar ve açık alanlardır. Otel, restoran ve fuar gibi büyük alanlarda da suni çim ürünler farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Suni çim genellikle zemin kaplaması olarak kullanılıyor olsa da günümüzde bahçe çiti ve duvar kaplama amacıyla da kullanılabilmektedir. Yürüdüğümüz sokaklarda dışı tamamen suni çim ile
kaplanmış yapılara rastlama oranımız çok yüksek bir hale gelmiştir. Suni çim fiyatı metrekare üzerinden belirlenir.

Suni Çim Kullanım Alanları

Yapısındaki polimer ve iplikler sayesinde suni çimin en çok kullanıldığı alanlar futbol veya spor zeminleridir. Futbol sahaları ve spor zeminleri dışında dekorasyon amaçlı bahçelerde, binaların dışında ve çit kaplama olarak da oldukça sık kullanılmaktadır. Suni çim halı kullanımı genel olarak ikiye ayrılmaktadır: dekoratif amaçlı bahçe, duvar, çatı, iç mekân, çit, otel ve restoran dekorasyonlarında; ve de sportif amaçlı açık ve kapalı halı saha zeminlerinde, tenis kortu, golf sahası, çok amaçlı spor sahaları, beyzbol ve rugby sahalarında.

Suni Çim Halının Avantajları;

1- Tüm hava koşullarında doğal çime göre daha iyi performans gösterir.
2- Maliyeti doğal çime oranla daha düşüktür.
3- Kullanım ömrü doğal çimden daha uzundur.
4- İlaç kullanımı gerektirmez.
5- Gübre kullanımı gerektirmez.
6- Su tasarrufu sağlar.
7- Doğal çime göre daha az bakım gerektirir.

Neden Confetti Suni Çimi Tercih Etmelisiniz?

1994 yılından bugüne faaliyetlerine devam eden Confetti, tecrübesini ve kalitesini 2017 yılından beri suni çime de taşıyor. Çok sayıda büyük suni çim işine imza atmış firmamıza rahatlıkla işlerinizi emanet edebilirsiniz. Yurtiçi ve yurtdışı iş hacmiyle referanslarını her geçen yıl süsleyen markamızın iş dalları oldukça zengindir. Çelebizade halı, Confetti Carpets, Congrass gibi birden çok alana hizmet veren kuruluşlarımız ve cami halısından anaokullarındaki çocuk halılarına kadar uzanan geniş üretim hacmimiz ile dur durak demeden üretime devam ediyoruz. Halının olduğu her zeminde varlığımızı sürdürmek için her gün şevkle çalışmaya devam ediyoruz. İhtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap verme amacıyla çıktığımız yolda markamızı en iyi yerlere taşımak öncelikli hedeflerimizdendir. Siz de işlerinizi emanet edecek bir firma arayışındaysanız Confetti ailesine rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Diğer halı modellerimizi incelemek için tıklayınız

Start typing and press Enter to search