TROPICANA

İç ve dış mekan peyzaj projeleriniz için
Congrass Sentetik Çim Sistemleri

Doğanın bahar ve yaz aylarına uyanışının canlılığı, tazeliği Congrass Tropicana sentetik çim sistemlerinde.

KOLAY

TROPICANA

Doğallığın ve konforun mükemmel birleşimi Congrass Tropicana,kalitesiyle de yaşam alanlarınızda uzun yıllar sizlerle birlikte…

Teknik Özellikler

Tropicana 10 Tropicana 15 Tropicana 20 Tropicana 25 Tropicana 30
Hav yüksekliği (mm) 12 15 24 30 34
Hav Ağırlığı (gr/m2) 500 600 750 940 1140
Toplam Ağırlık (gr/m2) ± 8 1200 1300 1630 1820 2020
Birinci Taban Türü PP Black PP Black PES Tüylü Black PES Tüylü Black PES Tüylü Black
Birinci Taban Ağırlığı (gr/m2) 100 100 180 180 180
İkinci Taban Türü SBR
İplik Cinsi PE 5200 dtex / 4F+4F C Shape – PP 3200 dtex / 8 Yeşil
Uygulama Alanları İç ve dış mekan projeleri, çocuk oyun alanları, kış bahçeleri, hotel , restaurant, iş merkezleri dinlenme ve bekleme alanları, ofisler, peyzaj ve dekor amaçlı yeşil alanlar
Genel Özellikler Yıkanabilir.
Alev almaz.
Delikli yapısıyla suyun tahliyesini sağlar.

Ürün Kullanım ve Bakım Önerileri

Ürünün uygulanacağı alanın mevcut altyapısı Confetti Halı San. A.Ş. tarafından kontrol edilmeli, yapılmalı veya tavsiye edeceği yetkili kişilere yaptırılmalıdır. Zemin uygunluğu için yazılı “Onay” alınmalıdır.

Yumuşak toprak zemin ürün uygulamasına elverişli olmayabilir. Sert ve düz bir toprak zemin tercih edilmelidir, beton zemin en ideal uygulama alanıdır.

Dış mekanlarda kullanılan ürünler, atılan pislikleri ve havadaki tozu toplarlar. Kullanım sıklığına bağlı olarak ürün üzerindeki pislikler manuel olarak uygun bir fırça yardımı ile ya da kullanımı uygun elektrik süpürgesi ile yabancı maddelerden temizlenmelidir.

Sıcak havalarda uygulama alanının haftada 4 kez sulanması gerekmektedir.

Ürünün uygulandığı alana hayvan girmemelidir.

Montajı tamamlanan ürünün üzerine iskele v.s. kurulmamalı, belirtilen ağırlığın üzerindeki iş makineleri, bakım/onarım araçları alınmamalıdır.

Ürün üzerinde sivri uçlu, çivili ayakkabılarla, aksesuarlarla gezilmemelidir.

Ürünün uygulaması tamamlandıktan sonra açıkta kalan kenarlarda hareketlilik fazla ve tutkalın yeterli olmayacağı durumlar varsa metal profil ile ürünün zemine montajı tamamlanmalıdır.

Ürünün hammeddesi petroldür bu nedenle yanıcı/yakıcı maddelerden uzak tutulmalıdır.

Congrass sentetik çim sahalarının yıllık periyodik bakımları takip edildiği takdirde soğuk ve karlı havalarda zarar görmeyecektir, yine de bazı bölgelerde hava koşullarına bağlı çim ipliklerinde donmalar olabilir. Buz veya karın müdahale ile yüzeyden kaldırılması sentetik çimlere zarar verebilir. Çİm sahanızın kar ve buz temizliğinin maçlardan hemen önce yetkili birimler tarafından yapılmasını tavsiye ediyoruz. Soğuk hava şartlarında halı sahanizda tuzlama yapılırken, kar temizleme makinesi kullanmadan önce ve sahanız üzerinde herhangi bir kimyasal madde kullanımı öncesinde Confetti Halı San. A.Ş. ile iletişime geçiniz.

Start typing and press Enter to search