Çin Malı Sentetik Çim Halı Kullanmanın Zararları

Çin malı sentetik çim halı ülkemizde sık rastlanan bir ürün haline gelmeye başladı. Sağlıksız şartlarda üretilen ürünler ise insan sağlığı açısından ciddi bir risk oluşturuyor.

 

ÇOK POPÜLER

 

Sentetik çim halıların kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaya başladı. Hayatın her alanında kullanıma uygun olması ile son yıllarda ülkemizde de tüketimi oldukça popüler bir hale gelen sentetik çim halıların doğal çime oranla daha az bakım gerektirmesi, dayanıklılığı, kalitesi ve doğal çime nazaran daha kullanışlı olması nedeni ile oldukça tercih edilen bir ürün.

KANSEROJEN MADDE TEHLİKESİ

 

Birçok tüketici daha ekonomik olması açısından ucuz veya Çin malı suni çim tercih etmektedir. Ekonomik açıdan uygun gözükse bile hijyenik açıdan insan bedeninde onarılmaz tahribatlar bırakan Çin malı sentetik çim halılar barındırdığı kanserojen maddeler ile insan bedenine zarar vermektedir.

 

sentetik çim halı

 

Neden Çin Malı Sentetik Çim Halı Kullanmamalısınız?

 

Sentetik çim halılar, doğal çimler gibi her gün ve sürekli bakım gerektirmemektedir. Sentetik çimin yaygınlaşmasının en önemli sebebi de budur fakat ucuz ve kalitesiz yapay çim halılar tercih edildiğinde çimin yıpranma süresi hızlanır ve bu durum ekstra masrafa sebep olur. Çin malı sentetik halı kullanmanın en büyük dezavantajı ise halı üzerinde kullanılan malzemelerin kanserojen olmasıdır. Çin malı suni çim halıyı kullandığınız alanın sizi ve ailenizi veya müşterilerinizi sağlık açısından olumsuz etkilemesi an meselesidir.

 

  • Suni çimlerin bakımı düzenli olarak yapıldığı takdirde 5-10 yıl kullanım süresi bulunur. Fakat Çin malı ve kalitesiz çim halılara ne kadar düzenli bakım yapılırsa yapılsın kullanım süresi çok daha azdır.

 

  • Sentetik çim halı, genellikle balkon, teras, bahçe, oyun parkı, futbol sahası gibi açık alanlarda tercih edilmektedir. Bundan dolayı suni çim halıların hava koşullarına karşı dayanıklılığı oldukça önemli bir faktördür. Kaliteli çim halılar yağışlı havalarda çok fazla yıpranmaz fakat Çin malı sentetik çim halıların aşırı yağışlı veya soğuk hava koşullarına karşı dayanıklılıkları azdır ve hemen yıpranırlar. Böylece Çin malı suni çim halı kısa sürede deformasyona uğrayarak halı sistemini değiştirmenizi mecbur hale getirir.

 

  • Kaliteli suni çim halıların yapısı bakteri barındırmayan, çok fazla kir tutmayan çevre dostu ve hijyenik bir yapıya sahiptir. Fakat ucuz çim halılarda kullanılan maddelerin yapısı bu sonuçları almanıza engel olabilir. Özellikle ucuz halıların yapımında kullanılan malzemenin yapısının bakteri barındırması, çim ortamında bulunan herkese sağlık açısından sorun açabilir.

 

  • Futbolsahalarında doğal çim yerine ucuz suni çim halıların tercih edilmesine bağlı olarak adele sakatlıklarının daha fazla yaşandığı tespit edilmiştir. Bunun sebebi suni çim halıların altında doğal çim gibi yumuşak bir zemin değil, düz ve sert bir zemin bulunmasıdır. Bu bakımdan halı sahalarda Çin malı suni çim halı kullanmak kötü performanslara ve sakatlanmalara yol açabilir.

 

Bu tür durumlarla karşılaşmamak adına ucuz Çin malı halılar yerine, Confetti bünyesindeki bakteri ve leke barındırmayan, yapısı yumuşak ve kötü hava şartlarına dayanıklı ve kanserojen madde içermeyen sağlık dostu Congrass sentetik çim halı sistemlerini gönül rahatlığıyla yaşam alanınızda kullanabilirsiniz.

Start typing and press Enter to search

suni çim