Dekoratif Sentetik Çim Halı Kullanmanın Avantajları

Bahçe ve teraslarda bolca kullanılan dekoratif sentetik çim halı, doğal bir görünümde  ve daha az maliyetli olduğu için daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Dekoratif sentetik çim halıyı kullanmanın başka avantajları da vardır.

Neden Confetti bünyesinde yer alan Congrass  dekoratif sentetik çim halı  kullanmalısınız sorusunun cevabını vermek için buradayız.

KOLAY YIPRANMAZ

Çim halıların yıpranmasının en büyük sebebi kötü hava şartları ve aşırı kullanımdır. Fakat sentetik çim halı kullanmak bu sorunları yarıya indirebilr. İster kar yağsın ister fırtına kopsun, sentetik çim halı, doğal çime oranla çok daha az zarar görür. Eğer gerekli bakımını ve temizliğini yaparsanız hiç zarar bile görmeyebilir.

Aynı zamanda doğal çimlerde aşırı kullanım sonunda yıpranmalar olabilir. Çimin üzerinde günde 2-3 saatten fazla aktivite yapmak çimin yıpranmasına sebep olurken, sentetik çim halılarda böyle bir sorun yoktur.

dekoratif sentetik çim halı

BAKIM MALİYETİ DÜŞÜKTÜR

Doğal çim sürekli bakım gerektiren bir yapıya sahiptir. Dekoratif olarak kullanacağınız sentetik çimler için ise daha uzun periyotlarla yapılan bakım yeterlidir. Doğal çimlerin bakımı için ziraat mühendisi gerektiği için maliyet oranı daha çok yükselir.

Dekoratif sentetik çim halı için yılda 4 küçük 2 büyük bakım yeterli olacaktır.

dekoratif sentetik çim halı

GÖZE HİTAP EDER

Dekoratif sentetik çim halı kullanmak ortama farklı bir hava katar. Farklı dokuların kullanılması iç ve dış mekan fark etmeksizin  görsel açıdan zenginlik ve güzel bir görünüm sağlar. Aynı zamanda Congrass, sentetik çim halıların doğal bir görünüme kavuşması için çimleri hazırlarken doğal renkler ve dolgu iplikleri kullanmaktadır. Satın alarak, dekoratif olarak kullanacağınız çimlerin doğal görünmesi, doğal çimden çok fazla ayırt edilmemesini sağlayarak, ortamın estetik görünmesine katkıda bulunur.

Start typing and press Enter to search