Halı Saha Zemininde Suni Çim Bakımı

Daha uygun ve kullanıma daha elverişli olması yönünden suni çim halıların kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Parklarda, bahçelerde ve dış mekanlarda kullanılan suni çimler halı sahalarda da bolca tercih edilmektedir. Özellikle halı saha zemini için kullanılan suni çimlere daha dikkatlice bakım yapılması gerekir.

Confetti bünyesindeki Congrass suni çimi, halı saha zemini için kullanırken dikkat edilmesi gerekilen bazı hususlar vardır.

Halı saha çim uygulaması öncesinde, sahanın altyapısının en iyi şekilde hazırlığının yapılması önemlidir.

suni çim

1-Bakım Periyodu Belirlenmelidir

Halı saha zemini için uygulananan suni çim halının bakımı sahanın ne sıklıkla kullanıldığına bağlıdır. Eğer saha çok yoğun bir şekilde kullanılmıyorsa 4 haftada bir, çok sık kullanılıyorsa 2 haftada bir bakımının yapılması gerekir.

2-Doğru Ayakkabı Kullanılmalıdır

Özellikle halı sahada faaliyet gösterecek  oyuncuların kramponları suni çim halıya uygun üretilmiş olmalıdır. Metal çivili kramponlar sentetik halıya zarar verebilir. Aynı şekilde halı saha içerisinde yapılan bazı organizasyonlarda kadınların giydiği topuklu ayakkabılar da halıyı yıpratarak kolay aşınmasına neden olabilir.

suni çim

3-Kimyasal Maddelerden Uzak Durulmalıdır

Herhangi bir kimyasal maddenin, halı saha zeminine temas etmemesi gerekir. Çim üzerinde yapılan temizliklerde de içeriğinde yanıcı, asidik maddeler bulunan temizleyiciler kullanılmamalıdır.

suni çim

4-Sulama İşlemi Düzenli Yapılmalıdır

Sıcak havalarda halı sahanın en az bir kez sulanması gerekir. Bu işlem gün batımından sonra yapılmalıdır. Halı sahanın düzenli olarak sulanması zemin üzerindeki sürtünmeyi azaltarak, daha kaygan bir zemin oluşturur. Böylece oyuncuların performansı artar.

Dış mekanlarda kullanılan ürünler, atılan pislikleri ve havadaki tozu toplarlar. Kullanım sıklığına bağlı olarak ürün üzerindeki pislikler
manuel olarak uygun bir fırça yardımı ile ya da kullanımı uygun elektrik süpürgesi ile yabancı maddelerden temizlenmelidir. Ürünün uygulandığı alana hayvan girmemelidir. Montajı tamamlanan ürünün üzerine iskele v.s. kurulmamalı, belirtilen
ağırlığın üzerindeki iş makineleri, bakım/onarım araçları alınmamalıdır. Ürünün uygulaması tamamlandıktan sonra açıkta kalan kenarlarda
hareketlilik fazla ve tutkalın yeterli olmayacağı durumlar varsa metal profil ile ürünün zemine montajı tamamlanmalıdır.

Confetti bünyesinde yer alan Congrass suni çim halı sistemlerini halı saha zemininde kullanırken, bakımını düzenli ve doğru bir şekilde yapmak ürünün kullanım süresini uzatır.

Start typing and press Enter to search