Suni Çim Halı İle Tasarruf Etmenin Yolları

Suni çim halı kullanımının, doğal çime göre avantajlarını saymakla bitiremeyiz. Bunlardan en önemlisi doğal çimin daha masraflı ve daha uğraştırıcı bir bakımı olmasıdır. Masraflarınızı en aza indirmek ve tasarruf etmek için suni çim kullanmak en akıllı tercihlerden biridir.

Peki Confetti bünyesindeki Congrass suni çim kullanarak nasıl tasarruf edilir ?

1-SU İSRAFINDAN KURTULUN

Suni çim halıların, gerçek çimler gibi belirli periyotlarda sulanma ihtiyacı yoktur. Böylece suni çim kullanmak sizi su israfından ve masraflarından kurtarır. Doğal çimler, yılda 150 kez sulanırken suni çimlerin sulanma zorunluluğunun olmaması, paranızın da cebinizde kalmasını sağlar.

2-BAKIM MASRAFLARINI EN AZA İNDİRİN

Doğal çimlerin sulama dışında gübre, ilaç, budama gibi bazı bakımları vardır. Ve bu bakımları yapabilmek için konusunda uzman birisine ihtiyaç olunduğu için bakım masrafları oldukça fazladır. Oysaki suni çimlerin böyle bakımlara ihtiyacı yoktur. Yapılan araştırmalara göre suni çimlerin 7 yıllık bakım maliyeti, doğal çimlere oranla 36 kat daha düşük maliyettedir.

3-DAHA UZUN SÜRE KULLANIN

Doğal çim üzerinde uzun süre aktivite yapıldığında, yağmur veya kar yağdığında daha çabuk yıpranır. Doğal çimin kullanma süresi sentetik çime göre 8 kat daha azdır. Suni çim halı kullanarak kısa sürede olan aşınmaların önüne geçebilir, paranızın cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz.

4-ZAMANDAN TASARRUF EDİN

Doğal çimin günlük kullanım süresi 2-3 saat olmakla birlikte sentetik çim halının böyle bir süre kısıtlaması yoktur. Böylece sentetik çim halıyı kullandığınız mekanda zamandan kazanarak, kısıtlamalar yaşamazsınız.

Start typing and press Enter to search

suni çim halı